Browary Warszawskie Echo Investment Muzeum Warszawskie
Głosowanie zakończone
dots Sphinx
Napiszmy
wspólną historię

Browary Warszawskie zawsze będą ważną częścią historii Warszawy. To miejsce, które od zawsze kojarzyło się z dobrym smakiem, nowatorskim podejściem i ludźmi, którzy je tworzyli. Chcemy, żeby kolejne pokolenia również tak je kojarzyły. Dlatego tworząc nowe miejsce, postanowiliśmy stworzyć również nową historię. We współpracy z muzeum Warszawy wybraliśmy 3 propozycje nazw ulicy wewnętrznej w Browarach Warszawskich i chcemy, żebyś to Ty wybrał, jaka historia powinna być przekazywana dalej.

Zobacz, jakie historie kryją się w każdej nazwie ulicy i zagłosuj, na najbliższą Tobie. No chodź zostawmy swój ślad na mapie Warszawy!

Haberbuscha i Schielego
Ta historia ukryła się w butelce. Haberbusch i Schiele — ich życie kręciło się właśnie wokół butelek i ich zawartości. Dawali ludziom radość, tworząc piwa i lemoniadę, rewolucjonizując podejście do produkcji i przyjemności.
41%
głosów
Sfinksów Warszawskich
Są owiane taką samą tajemnicą, jak ich mityczny przodek i sekret, którego strzegły. Skąd się wzięły w Browarach Warszawskich? Nie wiadomo. Jedno jest pewne, były obecne prawie od początku i stały się symbolem tego miejsca. Niektórzy mówią, że strzegły tajnej receptury piwa. Może nadal powinny pozostać na straży Browarów Warszawskich?
39%
głosów
Wolskiej Krachli
Wiesz, że nie zawsze piwo i inne napoje można było kupić w zamkniętej butelce, w ogóle w butelce? Właśnie dlatego wprowadzenie krachli to było coś! To było otwarcie w zupełnie nowym stylu. Dodawało sznytu i świetnie wyglądało na salonach. To co, może warto to uczcić?
20%
głosów